İki Katlı Prefabrik Konutlar

İki Katlı Prefabrik Evlerİki Katlı Prefabrik Konutlar

Çok çeşitli mimaride ve konforda üretilen prefabrik yapılar düşük maliyetli üretildikleri için diğer bina yapımlarına göre daha ucuza yapılabilmektedir. Üretiminde kullanılan parça ve hammaddelerin kalitesine ve yapılacak prefabrik konutun tek katlı veya iki katlı prefabrik konutlar olmasına bağlı olarak fiyatları da değişmektedir. Kurulumu fazla bir zaman almayan prefabrik yapıların parçaları fabrikada üretilen hazır parçaların kurulum yapılacak araziye nakledilmelerinden sonra deneyimli teknik ekipler tarafından düz beton bir zemin üzerine montajı yapılır. Montaj vidalama yöntemiyle yapıldığından kaynak kullanılmaz. Zaten modüler bir yapıya sahip olan prefabrik konutların sökülerek bir başka yere nakledilerek tekrar montajı yapılabilmektedir. İki katlı prefabrik konutlar her renk dış cephe seçenekleriyle sizin tercihinize göre üretilerek istediğiniz konuta sahip olmanız sağlanır.

Prefabrik kelimesi İngilizceden Türkçeye geçmiş yabancı kökenli bir kelimedir. Ön üretim, önceden hazırlanan manasına gelen prefabrik artık günlük yaşamda aşina olduğumuz bir kelime haline gelmiştir. Isı ve ses yalıtımlı olarak üretilen prefabrik konutlar en fazla iki katlı prefabrik konutlar olarak üretilirler. Depreme ve zemin kaymalarına karşı dayanıklı olan prefabrik yapılar uzman mimar ve mühendisler tarafından tasarlanarak üretilirler. Üretimin her aşamasında kalite kontrolleri yapılan parçalar dayanıklılık testlerine tabi tutulur. Ortalama 40 ile 70 yıl kullanım süreleri bulunan iki katlı prefabrik konutlar düşük maliyetli üretildiği için ekonomik şartlarla her bütçeye en uygun ödeme şekilleriyle satışa sunulmaktadır.

Gerek üretim safhasında gerekse kurulum esnasında çevreyi kirletmeden ve çevreye zarar vermeden yapıldıkları için iki katlı prefabrik evler çevre dostu sayılırlar. Okul, hastane ve şantiyelerin hizmet binaları olarak da kullanılabilen prefabrik konutlar özellikle deprem ve afet alanlarında çok işlevli olarak maksadına uygun kullanılmaktadır.

Bir önceki yazımızda Tek Katlı Prefabrik Evler hakkında gerekli açıklamalar yapılmıştır.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?