Prefabrik Ev Fiyatları

Prefabrik Ev FiyatlarıPrefabrik Ev Fiyatları

Prefabrik binalar pratik montajları ve kullanışlı olmaları nedeniyle artık daha fazla tercih edilmektedirler. Düz bir beton zemin üzerine montajı yapılarak kurulan prefabrik ev fiyatları sanıldığının aksine çok ekonomik rakamlarla oluşturulmaktadır.  Türkçeye İngilizceden geçen prefabrik kelimesi parçaları önceden hazırlanan ön üretimli anlamına gelmektedir. Modüler olma özelliği sayesinde sökülüp bir başka yerde tekrar montajı yapılabilmektedir. Ön üretimi fabrikalardaki uzman teknik personel tarafından yapılmaktadır. Deneyimli mimarların projeleri müşterilerin istek ve önerileri alınarak hazırlanan prefabrik binaların parçaları kurulum yapılacak alana nakledildikten sonra uzman ve deneyimli teknik ekipler tarafından kurularak kullanıma hazır vaziyette teslim edilirler. Prefabrik ev fiyatları normal şekilde yapılan ev fiyatlarından çok daha ucuza mal olmaktadır.

Prefabrik yapıların inşasında kaynak kullanılmaz. Vidalama yöntemi sayesinde hızlı ve sağlam bir montaj yapılır.  Prefabrik yapılar ev, konut, villa, yazlık, şantiye binası, okul, hastane, kabin ve konteynır olarak üretilirler. Bütün prefabrik yapıların ısı ve ses yalıtımları titizlikle yapıldığından her mevsim ve doğa şartlarında rahatlıkla kullanılabilirler. Montajları esnasında çevreyi kirletmeden ve herhangi bir rahatsızlık vermeden kurulumları yapılmaktadır. Böylelikle çevre korumaya dolaylı da olsa katkı sunarlar. Prefabrik yapıların ortalama kullanım ömürleri kullanılan hammadde ve malzemelerin cins ve kalitesine bağlı olarak 40 ile 70 yıl arasında değişmekte olduğu düşünülürse prefabrik ev fiyatları gerçekten çok cazip olmaktadır.

Prefabrik yapıların en çok tercih edildiği alanlardan biri de inşaat şantiyeleridir. Kurulup sökülebilmesi ve nakliye edilen yerde tekrar kurulabilmesi bu sektörde tercih deneni olmaktadır. Prefabrik ev fiyatları alınırken mutlaka kapı pencere ve banyonun fiyatların içinde olup olmadığını sorunuz. Her firma bunları doğrudan verilen fiyatların içinde göstermeyebilir. Prefabrik binalarda ayrı renk tercihlerini kullanabilirsiniz.

Bir önceki yazımızda Prefabrik Villa hakkında gerekli bilgilere yer verilmiştir.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?