Prefabrik Ev Modelleri

Prefabrik Ev ModelleriPrefabrik Ev Modelleri

Prefabrik kelimesi Türkçe ön üretim, önceden hazırlanan manasına gelmekte olup İngilizce kökenli bir kelimedir. Prefabrik ev modelleri sökülüp tekrar montajı yapılabildiği için modüler bir yapıya sahiptir.  Tek katlı üretildikleri gibi isteğe bağlı olarak iki katlı olarak da üretilebilmektedirler. Üretim aşamasında deneyimli mimar ve mühendislerin eşliğinde kaliteli hammadde ve malzemeler kullanılarak imal edilen prefabrik yapıların parçaları kurulum yapılacak yere nakledilerek boş bir arazide düz bir beton zemine inşa edilirler. Bütün bu çalışmalar esnasında tecrübeli teknik elemanlar görev yapmaktadır. İmalatı yapılan her türlü prefabrik ev modelleri depreme dayanıklı olarak üretilirler. Kurulum yapılacak alan öncelikle incelenerek düz bir beton zemin platform oluşturulur ve daha sonra hazır veya isteğe bağlı özelliklerde üretilen prefabrik yapı parçaları buraya nakledilerek vidalama yöntemiyle montaj yapılır. Montaj esnasında kaynak uygulaması yapılmaz ve buna da gerek yoktur.

Prefabrik ev modelleri olarak ev, konut, villa, yazlık, okul, hastane ve şantiye binaları sayılabilir. Acil durumlarda özellikle deprem ve doğal afet bölgelerinde kullanım alanları çok geniştir. Kızılay gibi afet yardım kuruluşlarının afet bölgelerinde hizmet sundukları mutfak, yemekhane, yatakhane ve yönetim binalarının her türlü mevsim ve hava şartlarında kullanılabilen prefabrik yapılar olması hızlı ve etkin hizmet sunmalarını sağlamaktadır. Katlanabilir prefabrik evler artık çadırların yerini alarak afetzedelere daha uygun koşullarda yaşam alanları sunmaktadır. Ses ve ısı yalıtımı sağlanan prefabrik ev modelleri her türlü renk seçenekleri ile sizlerin tercihlerine sunulmaktadır.

Prefabrik yapıların maliyet fiyatlar düşük olduğundan her bütçeye uygun prefabrik yapılar üretilebilmektedir. Prefabrik ev modelleri ile ilgili fiyat alırken pencere, cam, banyo ve tuvaletlerin fiyatların içinde olup olmadığını mutlaka firmadan sorarak bilgi alınız.

Bir önce yazımızda Katlanabilir Prefabrik Ev hakkında gerekli açıklamalar yapılmıştır.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?