Prefabrik Evler

Prefabrik EvlerPrefabrik Evler

Boş bir arsa üzerinde oluşturulan düz bir zemin üzerine montajı yapılan prefabrik evler gerek maliyetleri gerekse kullanımı sayesinde son zamanlarda çok tercih edilmeye başlanmıştır. Modüler bir yapıya sahip olan prefabrik yapılar kolay ve hızlı montajı yapılabilen binalardır. Sökülerek başka bir yere nakledilip tekrar kurulabilmeleri birçok avantajlar sağlamaktadır. Prefabrik kelimesi İngilizceden Türkçeye geçmiş yabancı kökenli bir kelimedir. Türkçe karşılığı önceden hazırlanan, ön üretim olarak anlaşılmaktadır. Zemin kaymaları ve depreme karşı dayanıklı olarak üretilen prefabrik evler tek katlı ve iki katlı olarak inşa edilmektedirler. Montaj esnasında uzman ve deneyimli teknisyenler tarafından vidalama yapılarak kurulan prefabriklerde kaynak kullanılmaz. Üretim aşamasında tecrübeli mimar ve mühendislerin nezaretinde kaliteli hammaddeler kullanılmak suretiyle her çeşit prefabrik yapıların projeleri titizlikle takip edilmektedir.

Prefabrik yapılar ev, konut, okul, şantiye, villa, yazlık, hastane ve çeşitli maksatlara uygun kabinler olarak sıralanabilir. Prefabrik evler her türlü alanda kullanım maksadı olan yapılardır. Yazlık sayfiye yerlerinde, bağ ve bahçelerde birçok model ve mimaride prefabrik binalara rastlamak mümkündür. Prefabrik konutların fiyatlarını alırken cam, pencere, çatı ve banyonun fiyatların içerisinde olmasına dikkat ediniz. Her firma kendi belirlediği yöntemlere göre fiyatlandırma yapabilmektedir. Dış cephe ve çatılarla ilgili her türlü renk seçme şansına sahip olduğunuz prefabrik evler her mevsimde kullanılmaya müsait olarak üretilirler. Isı ve ses yalıtımları bakımından son derece kullanışlı ve konforludurlar.

Kurulurken çevreye rahatsızlık vermezler ve çevre dostu sayılırlar. Prefabrik evler yapıldıkları malzemelerin cins ve kalitesine göre 40-70 yıl arasında ortalama bir kullanım ömrüne sahiptirler. Bu bakımdan normal betonarme binalara nazaran daha ekonomik maliyetle oluşturuldukları için her bütçeye uygun seçenekleri ile prefabrik yapılar tercih edilmektedir.

Bir önceki yazımızda Prefabrik Nedir hakkında gerekli açıklamalar yapılmıştır.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?