Sıkça Sorulan Sorular

Soru - CevapSıkça Sorulan Sorular

SORU: Fiyatları içerisine neler dahildir?

Verilen fiyata Prefabrik yapı ürünleri; Bunlar içerisinde çelik birleşim elamanları, tavan kaplamaları, tavan yalıtım malzemeleri, çelik dış kapı, Amerikan iç kapılar, Balkon için yapılan kapılar, PVC camlı kapılar, iç ve dış boyalar, elektrik ve su tesisatı sistemi, armatürler.

SORU: Alıcının Yükümlülükleri Nelerdir?

Prefabrik konutun veya yapının yerleştirileceği yerin her türlü hafriyat ve çevre düzenleme işlemlerinin yapılması. Zemin ve duvar kaplamaları içerisinde yer alan şap, seramik, halı ve fayans gibi kaplamaların yapılması veya hazırlanması işlemi. Belediyeden alınması gereken izinlerin sağlanması, montaj ekibinin konaklama ve yemek giderlerinin karşılanması, nakliye işlemleri gibi yükümlülüklerdir.

SORU: Prefabrik evleri Türkiye’nin tüm bölgelerinde kuruyor musunuz?

Evet. Prefabrik konutları Türkiye’nin her bölgesinde kuruyoruz. İstanbul dışında montaj ekibinin kalacak yer ve yemek gibi gereksinimlerini alıcı kişi karşılamaktadır.

SORU: Prefabrik konutlar için ruhsat gerekli mi?

Prefabrik konutlarda izin belgesi yani ruhsat, evin yapılacağı yerin Belediyesinin mevzuatına göre belirlenmektedir. Bu belgeleri almak için Mimari plan, Elektrik ve Mekanik Plan ile zemin etüt işlemleri yine müşteriye aittir.

SORU: Prefabrik Evlerde Ses-Isı yalıtımı kaliteli midir?

Prefabrik evlerde kullanılan duvar kalınlığı 10 cm’dir. Aynı zamanda duvar panelleri arasında 16 DNS yoğunlukta strafor, çatı için taş yünü malzemeler kullanılmakta olup, beton yapılara göre çok daha iyi yalıtım yapmaktadır.

SORU: Prefabrik Yapıların Ömrü ne kadardır?

Prefabrik evlerde kullanılan temel malzeme Betopan denilen ürünündür. Bu ürünü Ankara Tepe grup üretmekte olup, dış koşullara karşı 50 yıl garanti sunmaktadır. Aynı şekilde bina ana taşıyıcı sistemleri galvanizli metal ürünler olup herhangi bir paslanmaya karşı çok dayanıklıdır. Binalara ortalama 30-40 yıl arasında ömür biçilmektedir.

SORU: Prefabrik Konutlar Yalnızca yaz mevsimi için mi kullanılır?

Hayır. Prefabrik konutlar her mevsim şartlarına uygun olarak üretilmekte olup, kaliteli yalıtım malzemesi ile desteklenmiştir. Aynı şekilde konutun kurulacağı yere göre üretilmektedir.

SORU: Kaç katlı Prefabrik ev yapılabilir?

İsteğe göre tek kat veya iki katlı olarak üretilebilir.

SORU: Betonarme bir bina ile kullanılır mı?

Evet, ama sadece tek kat olması şartı ile sağlam yapılı ve düz bir tavana sahip yapıların üzerine konumlandırılabilir.

SORU: İstediğimiz plan ve dış görünüşte bina yaptırılabilir mi?

Prefabrik yapı sistemine uygun olduğu sürece istediğin boyut ve planlarda yapılabilir.

SORU: Prefabrik konut ortalama kaç gün içerisinde teslim edilir?

Seçmiş olduğunuz binanın metrekaresi ve fabrika yoğunluğuna bağlı olmakla beraber ortalama 100 m2 tek katlı bir konut 5-7 iş günü içerisinde teslim edilir. Ortalama 4-5 içerisinde de montajı tamamlanır.

SORU: Prefabrik yapıların nakliye ve taşıma işlemleri nasıl yapılır?

Toplamda 90 m2 bir prefabrik ev ağırlığı 7-9 ton arasında değişir. 7 mt bir kamyon kasasına rahatlıkla sığmaktadır. Sadece kamyon değil, gemi, tır, tren ve kargo uçağı gibi diğer tüm taşıma yöntemleri ile rahatlıkla taşınmaktadır.

SORU: Prefabrik konutlar depreme ve sarsıntılara dayanıklı mıdır?

Evet. Prefabrik konutlar deprem konutları olarak üretildikleri için, depreme karışı dayanıklıdır. Beton binalar gibi üretimi olmadığından, birleşim yerlerinden çelik vida ile tutturulmaktadır. Bu yapı şekli deprem anında şiddete karşı esneme görevini de görmektedir. Aynı zamanda hafif ve demonte şekilde üretilmesi bu yapıyı daha da güçlendirir.

SORU: Prefabrik konutları yer değiştirip başka yere monte edilebilir mi?

Mümkündür. Yapılacak olan işlemlerde uygulanan ücret miktarının ödenmesi ile prefabrik konutunuz istediğiniz yere monte olmaktadır.

SORU: Ödeme şekli nasıldır ve uygun ödeme seçenekleri mevcut mudur?

Ödemelerinizde uygun indirimler ve çeşitli ödeme kolaylıkları tarafımızca sağlanmaktadır.

Diğer yazımızda Prefabrik Evlerin Teknik Özellikleri hakkında bilgilere yer verilmiştir.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?