Tek Katlı Prefabrik Evler

Tek Katlı Prefabrik EvlerTek Katlı Prefabrik Evler

Prefabrik yapıların kurulumunda vidalama yöntemi uygulanmakta olup kesinlikle kaynak yapılarak montaj uygulanmaz. Çünkü prefabrik konutlar modüler bir yapıya sahiptir ve sökülüp tekrar montajı yapılabilmektedir. Bu prefabrik yapıların bir özelliği olup birçok avantajlar sunmaktadır. Tek katlı prefabrik evler olduğu gibi iki katlı prefabrik yapılarda bulunmaktadır. Her türlü prefabrik yapılarda ses ve ısı yalıtımı sağlanarak her mevsim ve iklimde kullanılması mümkündür. İki katlı prefabrik konutlar genellikle villa, yazlık ve özel konutlar olarak tasarlanırlar. Üretim aşamasında tecrübeli mimar ve mühendisler ile teknik personel görev almakta olup her türlü konfor ve mimaride tek katlı prefabrik konutlar ile katlanabilir ve iki katlı prefabrik yapıların parçaları imal edilmektedir. Üretimde kullanılan hammadde ve malzemelerin kalitesi prefabrik konutun fiyatlandırılmasında önemli rol oynamaktadır.

Bir prefabrik konutun ortalama kullanım süresi 40 ile 70 yıl arasında değişmektedir. Tek katlı prefabrik konut özellikle metre karesi küçük alanlarda tercih edilmekte olup deprem ve afet bölgelerinde de en fazla kullanılan yapı türleridir. Günümüzde artık çadır kentler prefabrik yapılardan oluşmaktadır. Bunda prefabrik konutların depreme ve zemin kaymalarına karşı dayanıklı üretilmesinin rolü büyüktür. Tek katlı prefabrik ev her renk dış cephe boyasına uygun seçeneklerle üretilmektedir. Ayrıca plan ve projeleri sizlerin isteğine bağlı olarak üretimlerde yapılarak arsanızın en iyi şekilde değerlendirilmesi sağlanmış olmaktadır. Her türlü parçaları fabrikada üretilen prefabrik konutların kurulması arsa üzerinde bulunan düz bir beton zemin üzerine yapılmaktadır.

Kurulum aşamasında çevreye hiçbir rahatsızlık ve zarar verilmeyen tek katlı prefabrik konutlar aynı zamanda çevre dostudurlar. Üretim maliyetleri çok düşük olan prefabrik yapıların sizlere olan maliyeti de betonarme binalara nazaran daha düşük olmaktadır.

Bir önceki yazımızda Prefabrik Tatil Evleri hakkında gerekli bilgilere yer verilmiştir.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?